Chopard IWC TAG Heuer Roger Dubuis Omega PIAGET Harry Winston Panerai
Aktuální číslo
WatchMagazine 2017/02 - časopis o hodinkách, hodinářích, značkách IWC, Cartier, Panerai, Omega, Breitling, Rolex, Audemars Piguet, Roger Dubuis, Longines, TAG Heuer, Tissot, CertinaAktuálně           Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně

Edox

Edox

  Ztracená flotila   V roce 1650 vyplula z Batávie loď s nákladem koření, ovšem do domovského přístavu se už nevrátila. Ztroskotala. Vraky lodí objevují podmořští archeologové a považují je za součást kulturního dědictví. Do tohoto úsilí se zapojila i firma Edox a na podporu této konkrétní expedice vyrobila model Edox Delfin Fleet 1650 Limited Edition. Je to model s bronzovým pouzdrem o průměru 43 milimetrů a aluminiovou lunetou v barvě námořní modři. Stejnou barvu má i číselník, na němž jsou masivní hůlkové ručky i indexy. Mechanický kalibr Edox 88 má kromě časových funkcí také ukazatel dne a data. Pouzdro je vodotěsné do hloubky 200 metrů. Model byl vyrobený v limitované sérii 200 kusů.

Frederique Constant

Frederique Constant

Dosažitelný luxus Heslem značky Frederique Constant je zdánlivý protimluv, totiž „dosažitelný luxus“. Platí to i pro modelovou řadu New Classic Quartz, která představuje pánské společenské, velmi jemně provedené, modely. Ocelové pouzdro o průměru 40 milimetrů je pozlaceno a je vodotěsné do hloubky 50 metrů. Na eleganci mu přidává konvexní safírové sklíčko. Povrch stříbřitého číselníku je ozdoben dekorací Clou de Paris, kromě dvou malých hladkých číselníků udávajících den a datum. Listové ručky a hůlkové indexy jsou  rovněž pozlaceny. Uvnitř pouzdra je kvarcový kalibr FC-259, jehož baterie mu zajistí chod na 25 měsíců. Zlatou barvu hodinek doprovází hnědý kožený řemínek. Tento model stojí 795 eur. V provedení z oceli pak totožný model stojí 750 eur.  

Patek Philippe

Patek Philippe

Patek Philippe Perpetual Calendar   Věčný kalendář na věčnost, tak označuje firma svůj nový model Patek Philippe Ref. 5320G Perpetual Calendar. Hodinky spolehlivě rozeznají všechny rozdílně dlouhé měsíce a každý čtvrtý rok i únor s 29 dny. V horní části číselníku je dvojitý otvor ukazatele dne a měsíce, v protilehlé poloze je pak ukazatel měsíčních fází a data. Mezi čísly sedm a osm je ukazatel dne a noci, ukazatel cyklu přestupného roku se nachází mezi čísly čtyři a pět. To vše ovládá automatický kalibr 324 S Q s rotorem ze zlata. Ukazatele kalendáře se seřizují čtyřmi tlačítky na obvodu pouzdra, a to jehlicí z bílého zlata a rukovětí z ebenu. Pouzdro z bílého zlata má průměr 40 milimetrů a vysoké je 11,43 milimetru. Arabské indexy jsou z černěného zlata a vyplněné luminiscenční barvou, jakož i bodové pětiminutové indexy. Ve stejném provedení jsou i zašpičatělé hůlkové ručky. Ručně šitý krokodýlí řemínek má matnou barvu čokolády a překlápěcí sponu z bílého zlata. Model je označený vlastní firemní pečetí kvality „Patek Philippe Seal“.  

IWC PORTUGIESER CHRONOGRAPH CLASSIC

Patek Philippe

      Po téměř 80 let byly hodinky Portugieser synonymem nadčasového designu a ho­dinářské dokonalosti. Aplikované arab­ské číslice, hodinové mezikruží ve stylu želez­ničních kolejí a charakteristické listovité ručky - model Portugieser Chronograph Classic má všechny stylové atributy typických hodinek Portugieser.  

Interview

  Design Bulgari má jméno Fabrizio Buonamassa Stigliani   U příležitosti oficiálního znovu otevření butiku Bulgari byla příležitost promluvit s hlavním návrhářem značky, panem Fabriziem.Buonamassa. Stigliani.  Stejně jako další zástupci Bulgari si ani on nenechali tuto příležitost ujít, nicméně na rozhovor pro Watch magazine si čas udělal.        

Profil

H. MOSER & CIE   NE PRO SWISS MADE, ANO PRO ŠVÝCARSKOST   Švýcarská značka  H. MOSER & CIE, založená roku 1828 v St. Peresburg se pyšní sloganem „ very rare“.  Výjimečné však nejsou pouze produkty z její dílny, ale rovněž celková filosofie značky. Důkazem toho jej i poslední kampaň pro zachování hodnověrnosti značky Swiss made ve světle nedávných  změn. Z 50 % na 60  -  tak by se dal jednoduše shrnout dopad nové přísnější legislativy okolo označení Swiss Made na výrobu hodinek. Od 1. ledna 2017 musí být 60 % hodinkových součástek švýcarského původu, aby byl výrobek způsobilý k nošení označení Swiss Made. Společnost H. Moser & Cie. se domnívá, že toto zpřísnění není dostačující: toto označení vyvolá víc zmatků, než aby zvýšilo hodnotu. Je velký rozdíl mezi vnímáním značky ze strany koncových zákazníků, kteří se obvykle domnívají, že je předmět 100% švýcarský, a realitou, v níž značky vyrábějí spoustu součástek v jiných zemích. Malá manufaktura se sídlem v Schaffhausenu, jejíž vlastní výrobní procesy jsou z 95 % švýcarské, by bývala uvítala mnohem přísnější normu, které by odpovídala vysoce náročným kritériím, jimiž se tato společnost řídí. Z tohoto důvodu se značka H. Moser & Cie. rozhodla vzdát označení Swiss Made, které se od roku 2017 už neobjeví na číselníku žádného nového výtvoru H. Moser & Cie. SWISS ALP WATCH MINUTE RETROGRADE Model z bílého zlata, minutový číselník se smaltem „Grand Feu“, řemínek z černé aligátoří kůže s povrchovou úpravou s karbonovým efektem pro matný vzhled nebo béžový řemínek z kůže kudu, limitovaná edice 10 kusů    

Videa

Testy a tipy

Roger Dubuis Excalibur Automatic Skeleton s mikrorotorem Muži nosí hodinky zpravidla jako symbol svého společenského postavení, jako sportovní doplněk, technickou zajímavost nebo jako šperk. V některých hodinkách se i dvě či tři tyto funkce spojují. Roger Dubuis Automatic skeleton jsou zároveň značnou hodnotou, technickou zajímavostí i krásným šperkem.