Chopard IWC TAG Heuer Roger Dubuis Omega PIAGET Harry Winston Panerai
Aktuální číslo
WatchMagazine 2017/06 - časopis o hodinkách, hodinářích, značkách IWC, Cartier, Panerai, Omega, Breitling, Rolex, Audemars Piguet, Roger Dubuis, Longines, TAG Heuer, Tissot, Certina


Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně

Albert Riele Family 1881

Albert Riele Family 1881

Kolekce nazvaná podle roku založení značky vsadila na ocelové pouzdro v elegantním tvaru tonneau o rozměrech 37 x 48 mm, korunované tradičním zdobením stříbřitého číselníku - giloší a elegantními protáhlými římskými číslicemi. Modřené luminiscenční ručky (hodinová, minutová a sekundová) a datum na pozici 6 jsou dalšími působivými prvky. Hodinky jsou poháněny automatickým strojkem Sellita SW200, který pracuje o frekvenci 28 800 vibrací/h, je osazen 26 kameny a zdoben rytinou Côtes de Genève. Rezerva chodu činí 38 hodin, vodotěsnost do 50 metrů. Hnědý kožený řemínek s ocelovou skládací sponou jsou konečným dotekem vytříbené elegance.   

Spolehlivý stroj od značky Alpina

  Spolehlivý stroj od značky Alpina

Firma Alpina má s letectvím velmi těsné vztahy. A to už od 50. let minulého století. Potvrzuje to i její nový model Startimer Pilot Quartz. Stejné nároky na bezpečnost a spolehlivost, jaké mají piloti na svá letadla, kladou i na hodinky. Proto je Startimer velmi přesný a odolný proti nárazu i magnetickému poli. To ovšem ocení i běžný spotřebitel. Zejména přehledný a dobře čitelný číselník s výraznými červenými číselnými indexy. Hůlkové indexy jsou potaženy luminiscenční barvou. Ocelové pouzdro má průměr 42 milimetrů a k mání je i ve verzi s černou vrstvou PVD. Průměr pouzdra je o něco menší než obvyklých 44 milimetrů, takže hodinky vyhovují i dennímu používání. Cena modelu začíná na 495 švýcarských francích

Chopard - méně je více

Chopard - méně je více

Toto heslo propagoval architekt Ludwig Mies van der Rohe a značka Chopard si ho vzala za své. Alespoň v případě modelu L.U.C. XPS.    

Frederique Constant Classic Automatic GMT - hodinky pro cestovatele

 Frederique Constant Classic Automatic GMT -  hodinky pro cestovatele

Dnešnímu cestovateli dobře poslouží k orientaci v čase i nový model značky Frederique Constant Classic Automatic GMT, který je, jak z jeho názvu vyplývá, vybavený funkcí duálního času. Ten indikuje čtvrtá centrální ručka zakončená červenou šipkou na vnitřním obvodu číselníku arabskými číslicemi, zatímco aktuální čas na vnějším obvodu udávají římské číslice. Rozdílnou funkci také naznačuje rozdílná povrchová úprava stříbrného číselníku, což dodává hodinkám na zajímavosti. Zatímco vnější obvod je hladký, jeho střed má gilošovaný vzor. V ocelovém nebo pozlaceném pouzdru o průměru 42 milimetrů se ukrývá automatický kalibr FC-350 viditelný přes spodní safírové dýnko. V závislosti na materiálu pouzdra se model dodává buď na hnědém nebo černém řemínku. 

další články z rubriky Aktuálně >>>

Interview
Peter Käser o značce Bucherer

Prahu navštívil pan Peter Käser, reprezentant značky Carl F. Bucherer pro Evropu. Setkali jsme se s ním v reprezentační prodejně Hodinářství Bechyně na Václavském náměstí, kde jsou hodinky této značky k dispozici náročným zákazníkům i jejich milovníkům.  

Profil
Zenith - hodinářská manufaktura od roku 1865

Zenith je značka, která již po více než 150 let přináší styl a důležitost na zápěstí  Manufakturu Zenith založil v Le Locle v roce 1865 vizionářský hodinář Georges Favre-Jacot a značka si rychle vydobyla uznání díky přesnosti svých chronometrů, za něž během jednoho a půl století své existence získala 2 333 hodinářských cen, což je absolutní rekord. Manufaktura Zenith se stala proslulou díky svému legendárnímu kalibru El Primero – integrovanému automatickému strojku se sloupkovým kolem, určenému pro hodinky se stopkami, který byl představen v roce 1969 a obdařen vysokou frekvencí 36 000 kmitů za hodinu, díky níž se přesnost měření krátkodobých časových úseků přiblížila jedné desetině sekundy – a od té doby vytvořila více než 600 strojkových variací.

Videa

Testy a tipy
Zenith - hodinářská manufaktura od roku 1865

Roger Dubuis Excalibur Automatic Skeleton s mikrorotorem Muži nosí hodinky zpravidla jako symbol svého společenského postavení, jako sportovní doplněk, technickou zajímavost nebo jako šperk. V některých hodinkách se i dvě či tři tyto funkce spojují. Roger Dubuis Automatic skeleton jsou zároveň značnou hodnotou, technickou zajímavostí i krásným šperkem.