Chopard IWC TAG Heuer Roger Dubuis Omega PIAGET Harry Winston Panerai
Aktuální číslo
WatchMagazine 2017/04 - časopis o hodinkách, hodinářích, značkách IWC, Cartier, Panerai, Omega, Breitling, Rolex, Audemars Piguet, Roger Dubuis, Longines, TAG Heuer, Tissot, CertinaAktuálně           Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně

Excalibur Spider na startovní čáře

Excalibur Spider na startovní čáře

  Značka Roger Dubuis představuje tři nové variace svého dnes již legendárního modelu Excalibur Spider když kombinuje skeletové modely s jednoznačně sportovně – závodním designem.     Jelikož Roger Dubuis nedělá nic napolovic připomíná  Excalibur Spider Double Flying Tourbillon svoji oranžovou barvou popelník závodních vozů. Barva je použitá na pryžovém kroužku kolem skeletového číselníku a rovněž na stezích pásku a připomíná rovněž opěrku hlavy sedadla automobilu.    

Ulysse Nardin pro kapitány dálkové plavby

Ulysse Nardin pro kapitány dálkové plavby

V 19. století byl kapesní chronometr nezbytným atributem kapitána lodi. Na vodě i na souši. Novou generaci chronometrů pro současné kapitány představuje nabídky značky Ulysse Nardin a novinkou v této oblasti je model Marine Chronometer the Torpilleur. Pohání ho firemní automatický kalibr UN-118 s rezervou nátahu na 60 hodin a certifikátem C.O.S.C. Vynikající design číselníku poskytuje perfektní přehled toku času přes římské číslice a červeným logem „1846“. Číselník malé sekundové ručky zahrnuje i otvor ukazatele data a v protilehlé poloze u čísla 12 je ukazatel rezervy nátahu. Model je k dispozici s dvěma různými číselníky a v pouzdru z oceli či ze zlata. Luneta je svisle vroubkovaná, korunka šroubovací, aby byla zaručena vodotěsnost pouzdra do 50 metrů. Jeho průměr činí 42 milimetrů. V závislosti na provedení se cena pohybuje od 6900 eur do 17 900 eur.  

Chopard

Chopard

CHOPARD – POCTA KLASICKÉMU PORSCHE   Značka Chopard je oficiální časomírou týmu Porsche Motorsport LMP1 Team. Letos podpořila německý tým na závodu 24 hodin Le Mans 2017. Představila při této příležitosti model Superfast Power Control Porsche 919 HF Edition vyrobený v limitovaném počtu jednoho sta kusů. Hodinky pohání vysokofrekvenční automatický kalibr 01.11-M. Poprvé se značka Porsche tohoto legendárního závodu zúčastnila v roce 1951, ale na vítězství si počkala až do roku 1970. Vítězem byl tehdy model Porsche 917 K a právě jeho typové číslo zdobí číselník nového modelu. Jeho pouzdro je vyrobeno z ultralehkého matného titanu. Právě tak jako nejnovější závodní Porsche je i kalibr těchto hodinek hybridní. Je vyrobený z mosazi a oceli a setrvačka je ze silikonu. Její frekvence činí 8 Hz, což představuje 57 600 kmitů za hodinu. Pouzdro má průměr 45 milimetrů a vysoké je 12,4 milimetru. Vodotěsné je do hloubky sto metrů. Luneta je k pouzdru připevněna osmi šroubky. Čitelnost zajišťují masivní ručky kontrastující bílou luminiscenční barvou černému číselníku. Ukazatel rezervy nátahu připomíná měřič stavu paliva v nádrži.  

Cartier Tank slaví 100 let

Cartier Tank slaví 100 let

HODINÁŘSKÁ IKONA TANK DE CARTIER SLAVÍ 100 LET Hodinky Tank francouzského domu Cartier se zrodily v roce 1917 ze silné vize, které předcházel dlouhý proces hledání a vytváření toho pravého designu. Model, který ignoroval tradice, otřásajíce zavedenými zvyky a konvencemi, vnesl do hodinářských dílen moderního ducha v designu, jež byl předurčen stát se ikonou. Louis Cartier stvořil první skutečné náramkové hodinky – pravoúhlé, nikoli kulaté, aby je odlišil od vzhledu kapesních hodinek a signalizoval tak vstup do nového století. Hodinky Tank se staly základním kamenem tradice, ze které značka Cartier dodnes vychází a systematicky ji rozvíjí. Letos hodinky Tank de Cartier oslavují 100 let výročí od svého vzniku. 

Interview
Peter Käser o značce Bucherer

Prahu navštívil pan Peter Käser, reprezentant značky Carl F. Bucherer pro Evropu. Setkali jsme se s ním v reprezentační prodejně Hodinářství Bechyně na Václavském náměstí, kde jsou hodinky této značky k dispozici náročným zákazníkům i jejich milovníkům.    

Profil
Zenith - hodinářská manufaktura od roku 1865

Zenith je značka, která již po více než 150 let přináší styl a důležitost na zápěstí  Manufakturu Zenith založil v Le Locle v roce 1865 vizionářský hodinář Georges Favre-Jacot a značka si rychle vydobyla uznání díky přesnosti svých chronometrů, za něž během jednoho a půl století své existence získala 2 333 hodinářských cen, což je absolutní rekord. Manufaktura Zenith se stala proslulou díky svému legendárnímu kalibru El Primero – integrovanému automatickému strojku se sloupkovým kolem, určenému pro hodinky se stopkami, který byl představen v roce 1969 a obdařen vysokou frekvencí 36 000 kmitů za hodinu, díky níž se přesnost měření krátkodobých časových úseků přiblížila jedné desetině sekundy – a od té doby vytvořila více než 600 strojkových variací.

Videa

Testy a tipy
Zenith - hodinářská manufaktura od roku 1865

Roger Dubuis Excalibur Automatic Skeleton s mikrorotorem Muži nosí hodinky zpravidla jako symbol svého společenského postavení, jako sportovní doplněk, technickou zajímavost nebo jako šperk. V některých hodinkách se i dvě či tři tyto funkce spojují. Roger Dubuis Automatic skeleton jsou zároveň značnou hodnotou, technickou zajímavostí i krásným šperkem.