Chopard IWC TAG Heuer Roger Dubuis Omega PIAGET Harry Winston Panerai
Aktuální číslo
WatchMagazine 2017/01 - časopis o hodinkách, hodinářích, značkách IWC, Cartier, Panerai, Omega, Breitling, Rolex, Audemars Piguet, Roger Dubuis, Longines, TAG Heuer, Tissot, Certina


Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně

Námořnický tourbillon

Námořnický tourbillon

Model Marine Grand Deck Tourbillon značky Ulysse Nardin vyrobený v 18 kusech s pouzdrem z bílého zlata vzbudil v roce 2016 značnou pozornost. Jeho originální číselník připomínal palubu jachty a obsahoval originální technické řešení pohonu retrográdní minutové ručky. Letošní novinkou je totožný model s pouzdrem z růžového zlata, rovněž vyrobený v počtu 18 kusů. Jako paluba jachty je číselník vyrobený z tmavě hnědého dubu, jehož barva dává vyniknout prvkům číselníku z růžového zlata. Retrográdní minutovou ručkou pohybuje super pevné nanovlákno, které se navíjí nebo odvíjí z „palubních“ navijáků, zatímco se aktuální hodina objevuje ve velké otvoru v horní části číselníku. Její seřizování se děje pomocí tlačítka učísla dva. Přesnost strojku je regulována 60sekundovým tourbillonem viditelným u čísla šest. Strojek, kalibr UN-630, je na ruční nátah. Pouzdro z růžového zlata má průměr 44 milimetrů a jeho boky jsou rýhované. Vodotěsné je do hloubky sto metrů. Kožený řemínek má překlápěcí sponu

Oslava čtvrtstoletí Master Control

Oslava čtvrtstoletí Master Control

Před 25 lety vznikla v dílnách firmy Jaeger-LeCoultre řada Master Control, která spojuje klasickou estetiku a nejnovější technologie. Výroční kolekce zahrnuje tři modely, Master Kontrol Date, Master Chronograph a Master Geographic. Všechny vycházejí z klasické předlohy, pohánějí je automatické strojky a objevuje se na nich modrá barva – na skeletových ručkách, modrá je i sekundová ručka a modře jsou na stříbrném číselníku zdůrazněny obsažené komplikace. Se vší úctou k renomované značce a jejím modelům se zdá nejzajímavější právě poslední z jmenovaných. V průzoru ve spodní části číselníku je indikátor 24 světových metropolí, jejichž aktuální čas se zobrazí na přilehlém malém číselníku. O tom, zda je ve zvolené lokalitě den či noc, informuje malý ukazatel na jeho levé straně v režimu 24hodinového cyklu. Ocelové pouzdro má průměr 39 milimetrů a výšku 11,7 milimetru, je vodotěsné do hloubky 50 metrů. Automatický strojek, kalibr 939B/1 s třiačtyřicetihodinovou rezervou nátahu je viditelný přes spodní safírové sklíčko. Modrý krokodýlí řemínek má ocelovou sponu

Věčný kalendář z Glashütte

Věčný kalendář z Glashütte

Firma Glashütte Original uvedla na trh model Senator Excellence Perpetual Calendar s nejvíce oceňovanou komplikací, totiž věčným kalendářem, který bude zobrazovat aktuální časové údaje včetně data, typu Panorama Date, dne v týdnu a cyklus přestupného roku až do roku 2100 i ukazatele měsíčních fází. Umožňuje to firemní automatický kalibr 36 se čtyřdenní rezervou chodu. To vše je „zabaleno“ ve velmi současném stylu, nadčasovém designu. Zajímavé je, že ručka ukazatel čtyřletého cyklu přestupného roku, umístěného u čísla 12, se pohybuje proti směru hodinových ruček. K dispozici je model s ocelovým nebo zlatým pouzdrem. Jeho průměr činí 42 milimetrů a je vodotěsné do hloubky 50 metrů.

BULGARI SERPENTI TUBOGAS

BULGARI SERPENTI TUBOGAS

Modely z řady Serpenti Tubogas překvapí díky novým materiálům a odstínu ciferníku. Za povšimnutí jistě stojí model z oceli, který se pětkrát, nenápadně jako had, ovíjí okolo zápěstí. To vše bylo k vidění na přehlídce pořádané ku příležitosti uvedeni kolekce Serpentin na trh.

Interview
WALTER VOLPERS - ŘEDITEL VÝVOJE IWC  MÁ JASNO

Letos je na veletrhu k vidění více značek než obvykle, co si o tom myslíte? Domnívám se, že je to od pořadatelů krok správným směrem. Větší nabídka přitáhne více publika, je možnost porovnat naši práci s konkurencí a samozřejmě se zvýší zájem medií.

Profil
ORIS

Švýcarská hodinářská značka Oris patří mezi ty značky, které se soustřeďují pouze na výrobu mechanických hodinek – červený rotor je jedním z jejích charakteristických prvků. Světovou proslulost jí přinesly úzké vazby na F1, potápění a letectví, ale svými jedinečnými modely také na oblast jazzu. A samozřejmě více než stoletá historie značky je také tím, nač má značka právo být pyšná.

Videa

Testy a tipy
IWC BIG PILOT

Dnes se podíváme se, jak se hodinářům ze Schaffhausenu podařilo obstát ve snaze stvořit moderní hodinky inspirované modelem z roku 1940.