Chopard IWC TAG Heuer Roger Dubuis Omega PIAGET Harry Winston Panerai
Aktuálně
Aukce Sotheby´ v Ženevě
Aukce Sotheby´ v Ženevě13. listopad byl pro mnoho sběratelů velmi očekávaným dnem: konala se aukce hodinek, která byla už douho dopředu avízovaná vzhledem k jednomu zcela mimořádnému lotu. Jak jsme psali minule, hodinky Patek Philippe, známé také jako "Asprey", jsou výjimečné v mnoha směrech - vyrobeny byly v roce 1952, prodány 1956 a Sotheby´s je měl v aukčním portfoliu naposledy v roce 2006, kdy byly prodány za astronomickou částku 2,2 miliony švýcarských franků. A na jakou částku se vyšplhaly nyní? 3 915 000 CHF, čili takřka na dvojnásobek!

Tato cifra se samozřejmě vysokou měrou podílela na celkové vydražené částce, která představovala 12 208 000 ChF (278 milionů 892 tisíc 857 korun českých). Celkem bylo dražených 250 lotů a asi nikoho nepřekvqpí, že se v ní objevily pouze dvě značky: Patek Philippe a Rolex (jeho asi nejžádanější model Daytona dokonce třikrát!). 


Aukce Sotheby´ v Ženevě
Patek Philippe "Asprey" - hvězda aukce Sotheby´s v Ženevě
Patek Philippe "Asprey" - hvězda aukce Sotheby´s v ŽenevěAukční dům Sotheby´s avízuje prestižní aukci výjimečných hodinek v Ženevě 13. listopadu 2018. Největší hnězdou aukce budou hodinky Patek Philippe 2499 s věčným kalendářem a chronografem,  známý také jako "Asprey" a výjimečný v mnoha směrech. Vyroben byl v roce 1952, prodán 1956. Jedná se o vůbec první sérii Patek Philippe 2499  a Sotheby´s je měl v aukčním portfoliu naposledy v roce 2006, kdy byly prodány za impozantní, vítěznou  částku 2,2 milionu švýcarských franků.

Od té doby se hodinky, které poté zůstaly v soukromé  sbírce, staly legendou mezi sběrateli. Pro luxusní dům Asprey to byly zároveň nejkomplikovanější hodinky Patek Philippe, který kdy měl tento prestižní londýnský dům  v nabídce. Model má několik nezpochybnitelných insignií výrobce i domu Asprey, včetně londýnských punců. Pro aukci v ženevském hotelu Mandarin Oriental je odhadní cena Sotheby´s stanovena na 2 000 000 - 4 000 000 USD.


Patek Philippe "Asprey" - hvězda aukce Sotheby´s v Ženevě
Chopard - oficiální časomíra 11. Grand Prix de Monaco Historique
Chopard - oficiální časomíra  11. Grand Prix de Monaco HistoriqueAutomobilové závody Grand Prix se v Monaku konají už od roku 2002. Jedná se o nejprestižnější a nejznámější závod sportovních historických vozů v Evropě, letos na okruh přilákaly více než 30 000 sportovních fanoušků.  Jejich oficiální časomírou je značka Chopard. 

Všichni piloti závodu obdrželi hodinky Chopard Grand Prix de Monaco Historique 2018 Race Edition z titanu a ušlechtilé oceli (250 kusů) a z titanu, ušlechtilé oceli a 18karátového růžového zlata (100 kusů), s modrým řemínkem s oranžovým štepem nebo modrým NATO páskem s oranžovým pruhem. Ve všech případech se jedná o chronograf poháněný automatickým in-house strojkem s certifikací COSC. Průměr pouzdra hodinek 44,5 mm, výška 14,1 mm, vodotěsnost 100 M, na zadním víčku rytina Grand Prix de Monaco Historique.
(kal) Foto: Chopard


Chopard - oficiální časomíra  11. Grand Prix de Monaco Historique
HUBLOT na MS ve fotbale
HUBLOT na MS ve fotbaleMistrovství světa ve fotbale začalo 14. června, hostitelskou zemí je letos Rusko, v jedenácti městech a na celkem dvanácti stadionech proběhnou v průběhu června a července desítky zápasů. Ten úplně poslední – čtyřiašedesátý – bude 15. července hostit stadion Lužniki v Moskvě. Než se ale dva z celkových dvaatřiceti týmů propracují do kýženého finále, ujdou a uběhnou fotbalisté dlouhou cestu. Na ní je doprovodí rozhodčí s hodinkami Hublot Big Bang Referee 2018 FIFA World Cup Russia na zápěstí. Úplně poprvé budou mít rozhodčí možnost videohovoru právě díky chytrým hodinkám Hublot, jež pracují s technologií goal-line. Jde o elektronický systém video asistence, který rozhodčím umožní zjistit, zda balon skutečně dopadl za brankovou čáru.  

Značka švýcarských hodinek Hublot je už potřetí oficiální časomírou MS ve fotbale. V podvečer zahájení 21. ročníku přijel do Moskvy CEO značky Hublot, Ricardo Guadalupe, aby společně s přáteli a ambasadory značky oslavil tento svátek sportu.

Ještě před začátkem MS ve fotbale se na hřišti Old Trafford v Manchesteru potkaly dva hvězdné týmy. Tým World XI v čele s kapitánem Usainem Boltem se postavil proti týmu England, jehož hlavní hvězdou byl zpěvák Robbie Williams. Tenhle přátelák skončil vítězstvím Angličanů 4-3.

Foto: Robbie Williams, Rcardo Guadalupe a Usain Bolt s hodinkami Hublot na zápěstí

         hodinky Hublot Big Bang Referee 2018 FIFA World Cup Russia 

 

 


HUBLOT na MS ve fotbale
Santos de Cartier představil Jake Gyllenhaal
Santos de Cartier představil Jake GyllenhaalS oficiálním uvedením nové kolekce hodinek Santos de Cartier odhaluje francouzský hodinářský a klenotnický dům Cartier svoji kampaň, ve které nechává fantazii doslova vzlétnout k oblakům. 60sekundový film s americkým hercem Jakem Gyllenhaalem, jenž se stal oficiální tváří hodinek Santos de Cartier, vzdává hold legendárnímu letci Albertu Santosi-Dumontovi, který v roce 1904 inspiroval Louise Cartiera k výrobě prvních moderních náramkových hodinek.

Chtěl jsem vytvořit fantazijní svět ve stylu Felliniho, který by vyprávěl vzrušující příběh tím nejbezprostřednějším možným způsobem. Snažil jsem se zachytit odvahu Alberta Santose-Dumonta a jeho posedlost létáním, rychlostí a nebezpečím. Představoval jsem si, jak by mohly vypadat jeho sny a promítl tyto divoké obrazy a abstraktní fantazii do filmu,“ říká režisér.


Santos de Cartier představil Jake Gyllenhaal
Rado HyperChrome Chronograph Automatic Limited Edition
Rado HyperChrome Chronograph Automatic Limited EditionKrásná kombinace dvou zdánlivě nesourodých materiálů - bronzu a high-tech keramiky, starého a nového. Jedná se o automatický chronograf poháněný strojkem ETA 2894-2 se 37 kameny, bohatě zdobený, s 42hodinovou rezervou chodu. Pouzdro o průměru 45 mm je zhotoveno z matně černého keramického monobloku s boční bronzovou vložkou, keramická, ovšem leštěná, je také luneta, číselník chrání safírové antireflexní sklíčko a pohled na chod strojku umožňuje rovněž safírové zadní víčko, vodotěsnost 100 M.

Korunka s ochrannými výstupky a podélná tlačítka jsou z bronzu. Černý číselník se zdoben atraktivním dekorem, aplikované číslice, indexy i ručky jsou pokovené růžovým zlatem s bílým luminiscenčním efektem. Datum najdeme na pozici mezi 4. a 5. hodinou. Hodinky nabízejí kromě základních časoměrných funkcí chronograf a tachymetrickou škálu. Náramek je buď keramický nebo pružný hnědý prošitý kožený řemínek.


Rado HyperChrome Chronograph Automatic Limited Edition
BVLGARI Octo Roma
BVLGARI Octo RomaModel je novou interpretací kombinace kruhu a osmiúhelníku. Po klasických modelech, chronografech Velocissimo a dvou extra tenkých variantách Finissimo je Octo Roma pátým modelem v pořadí urbanistických hodinek se 110 fazetami.

Elegantní, poněkud přepracované pouzdro z růžového zlata, oceli nebo ve dvoutónové variantě má průměr 41 mm a je zpracováno do 58 fazet. Zároveň skýtá nezbytné pohodlí na zápěstí, a to i díky bezešvému řemínku. Safírové sklíčko seshora i zespoda, vodotěsnost 50 metrů. Automatický firemní strojek BVL 191 Solotempo zdobí dekor Côtes de Genève, rezerva chodu je 42hodinová. Na výběr jsou tři barvy číselníku - černý lakovaný, hnědý se slunečním dekorem nebo stříbřitý. Skeletované ručky, 10 indexů a 21 číslice jsou rovněž fasetované. Řemínek z kůže aligátora v barvě černé nebo hnědé, aby ladil s barvou číselníku.


BVLGARI Octo Roma
HUBLOT Big Bang Depeche Mode
HUBLOT Big Bang Depeche ModeHublot a Depeche Mode představili unikátní sběratelskou edici hodinek Big Bang. Celkem 55 kusů hodinek Big Bank Depeche Mode našlo inspiraci v pětapadesáti nejznámějších singlech populární anglické kapely, přičemž peníze z prodeje poputují na charitativní projekt „charity: water“, který přináší čistou a nezávadnou vodu lidem v rozvojových zemích díky stavbě nového vodního potrubí. Hublot a Depeche Mode představili unikátní sběratelskou edici hodinek Big Bang. Celkem 55 kusů hodinek Big Bank Depeche Mode našlo inspiraci v pětapadesáti nejznámějších singlech populární anglické kapely.    

Kolekce hodinek, jež vychází z modelu Big Bang Unico, zahrnuje modely se skeletovaným  manufakturním automatickým kalibrem HUB1242 UNICO s rezervou chodu 72 hodin, který je uložen v 45mm pouzdře z keramiky a je obdařen chronografem s funkcí flyback. Každý kus ze série 55 hodinek má na safírovém skle číselníku a dýnka natištěnou fotku singlu, má jiný řemínek s ocvočkovanou manžetou. Hodinky jsou „zabaleny“ do příručního kufru z černého hliníku značky Rimowa společně s vinylovou deskou.


HUBLOT Big Bang Depeche Mode
The Portugieser Constant-Force Tourbillon Edition „150 Year“
The Portugieser Constant-Force Tourbillon Edition „150 Year“ Model Portugieser Constant-Force Tourbillon Edition “150 Years” představuje technický zlatý hřeb jubilejní kolekce. Od každého modelu bude zhotoveno celkem 15 hodinek: v platině s bílým číselníkem s lakovou povrchovou úpravou a modřenými ručkami (Ref. IW590202) a v platině s modrým číselníkem s lakovou povrchovou úpravou a rhodiovanými ručkami (Ref. IW590203) Nový tovární ručně natahovaný strojek IWC 94805 s rezervou chodu v délce 96 hodin poprvé kombinuje tourbillon s konstantní silou a jednoduché zobrazení měsíčních fází, jež je třeba přenastavit o 1 den po uplynutí 577,5 roku. Limitovaná edice 15 hodinek.    

Model Portugieser Constant-Force Tourbillon Edition “150 Years”

představuje technický zlatý hřeb jubilejní kolekce. Od každého modelu bude zhotoveno celkem 15 hodinek: v platině s bílým číselníkem s lakovou povrchovou úpravou a modřenými ručkami (Ref. IW590202) a v platině s modrým číselníkem s lakovou povrchovou úpravou a rhodiovanými ručkami (Ref. IW590203)

Nový tovární ručně natahovaný strojek IWC 94805 s rezervou chodu v délce 96 hodin poprvé kombinuje tourbillon s konstantní silou a jednoduché zobrazení měsíčních fází, jež je třeba přenastavit o 1 den po uplynutí 577,5 roku.  Patentovaný mechanismus konstantní síly přenáší na krokové kolečko zcela rovnoměrné impulzy. Spolu s tourbillonem, který kompenzuje negativní vliv gravitace na oscilační systém hodinek, toto umožňuje dosažení výjimečně vysoké úrovně přesnosti. Platinové pouzdro o průměru 46 mm, model s bílým nebo modrým číselníkem a lakovou povrchovou úpravou, černé tištěné indexy a číslice, modřené ručky, černý řemínek z aligátoří kůže značky Santoni  Ref. IW590203/03. Transparentní zadní víčko pouzdra je ze safírového sklíčka a jubilejní medailon z 18karátového zlata na zadní straně strojku. Safírové sklíčko s antireflexním potahem na obou stranách. Voděodolné do 30 m. Limitovaná edice 15 hodinek.

 

Další stránky: 1 2 3 4 5 6