Chopard IWC TAG Heuer Roger Dubuis Omega PIAGET Harry Winston Panerai
Aktuálně
Albert Riele Family 1881
Albert Riele Family 1881Kolekce nazvaná podle roku založení značky vsadila na ocelové pouzdro v elegantním tvaru tonneau o rozměrech 37 x 48 mm, korunované tradičním zdobením stříbřitého číselníku - giloší a elegantními protáhlými římskými číslicemi. Modřené luminiscenční ručky (hodinová, minutová a sekundová) a datum na pozici 6 jsou dalšími působivými prvky. Hodinky jsou poháněny automatickým strojkem Sellita SW200, který pracuje o frekvenci 28 800 vibrací/h, je osazen 26 kameny a zdoben rytinou Côtes de Genève. Rezerva chodu činí 38 hodin, vodotěsnost do 50 metrů. Hnědý kožený řemínek s ocelovou skládací sponou jsou konečným dotekem vytříbené elegance.   


Albert Riele Family 1881
Spolehlivý stroj od značky Alpina
  Spolehlivý stroj od značky Alpina Firma Alpina má s letectvím velmi těsné vztahy. A to už od 50. let minulého století. Potvrzuje to i její nový model Startimer Pilot Quartz. Stejné nároky na bezpečnost a spolehlivost, jaké mají piloti na svá letadla, kladou i na hodinky. Proto je Startimer velmi přesný a odolný proti nárazu i magnetickému poli. To ovšem ocení i běžný spotřebitel. Zejména přehledný a dobře čitelný číselník s výraznými červenými číselnými indexy. Hůlkové indexy jsou potaženy luminiscenční barvou. Ocelové pouzdro má průměr 42 milimetrů a k mání je i ve verzi s černou vrstvou PVD. Průměr pouzdra je o něco menší než obvyklých 44 milimetrů, takže hodinky vyhovují i dennímu používání. Cena modelu začíná na 495 švýcarských francích

Chopard - méně je více
Chopard - méně je víceToto heslo propagoval architekt Ludwig Mies van der Rohe a značka Chopard si ho vzala za své. Alespoň v případě modelu L.U.C. XPS.    

Model je vyrobený ve čtyřech verzích – s pouzdrem z oceli, z bílého zlata, z růžového zlata a konečně také z platiny. Každá verze má číselník v jiné barvě, platinová pak modrou. Modely jsou osazeny různými strojky, automatický strojek v platinovém pouzdru, L.U.C 96.01-L je na rozdíl od ostatních, ozdobený značkou nejvyšší kvality Ženevskou pečetí. Průměr pouzdra činí 40 milimetrů a jeho výška 7,20 milimetru a je vodotěsné do 30 metrů. Mikrorotor je z 22karátového zlata. Strojek se skládá z 208 součástek a disponuje rezervou chodu na 65 hodin, což umožňuje dvojitý pérovník. Z platiny je i spona modrého krokodýlího řemínku.

Frederique Constant Classic Automatic GMT - hodinky pro cestovatele
 Frederique Constant Classic Automatic GMT -  hodinky pro cestovateleDnešnímu cestovateli dobře poslouží k orientaci v čase i nový model značky Frederique Constant Classic Automatic GMT, který je, jak z jeho názvu vyplývá, vybavený funkcí duálního času. Ten indikuje čtvrtá centrální ručka zakončená červenou šipkou na vnitřním obvodu číselníku arabskými číslicemi, zatímco aktuální čas na vnějším obvodu udávají římské číslice. Rozdílnou funkci také naznačuje rozdílná povrchová úprava stříbrného číselníku, což dodává hodinkám na zajímavosti. Zatímco vnější obvod je hladký, jeho střed má gilošovaný vzor. V ocelovém nebo pozlaceném pouzdru o průměru 42 milimetrů se ukrývá automatický kalibr FC-350 viditelný přes spodní safírové dýnko. V závislosti na materiálu pouzdra se model dodává buď na hnědém nebo černém řemínku. 

Excalibur Spider na startovní čáře
Excalibur Spider na startovní čáře  Značka Roger Dubuis představuje tři nové variace svého dnes již legendárního modelu Excalibur Spider když kombinuje skeletové modely s jednoznačně sportovně – závodním designem.     Jelikož Roger Dubuis nedělá nic napolovic připomíná  Excalibur Spider Double Flying Tourbillon svoji oranžovou barvou popelník závodních vozů. Barva je použitá na pryžovém kroužku kolem skeletového číselníku a rovněž na stezích pásku a připomíná rovněž opěrku hlavy sedadla automobilu.    

Model samotný je poháněn novým továrním mechnickým skeltovým kalibrem RD105SQ s ručním nátahem. Dva tourbillony na 5 a 7 hodinách jsou orámovány displeji s malými sekundovými ručkami připomínajícími tachometr zatímco barevný indikátor rezervy chodu je téměř věrnou kopií plynového pedálu závodních vozů.

Exkluzivita je zajištěna limitovaným počtem 28 kusů v limitované edici.


Excalibur Spider na startovní čáře
Ulysse Nardin pro kapitány dálkové plavby
Ulysse Nardin pro kapitány dálkové plavbyV 19. století byl kapesní chronometr nezbytným atributem kapitána lodi. Na vodě i na souši. Novou generaci chronometrů pro současné kapitány představuje nabídky značky Ulysse Nardin a novinkou v této oblasti je model Marine Chronometer the Torpilleur. Pohání ho firemní automatický kalibr UN-118 s rezervou nátahu na 60 hodin a certifikátem C.O.S.C. Vynikající design číselníku poskytuje perfektní přehled toku času přes římské číslice a červeným logem „1846“. Číselník malé sekundové ručky zahrnuje i otvor ukazatele data a v protilehlé poloze u čísla 12 je ukazatel rezervy nátahu. Model je k dispozici s dvěma různými číselníky a v pouzdru z oceli či ze zlata. Luneta je svisle vroubkovaná, korunka šroubovací, aby byla zaručena vodotěsnost pouzdra do 50 metrů. Jeho průměr činí 42 milimetrů. V závislosti na provedení se cena pohybuje od 6900 eur do 17 900 eur.  

Chopard
ChopardCHOPARD – POCTA KLASICKÉMU PORSCHE   Značka Chopard je oficiální časomírou týmu Porsche Motorsport LMP1 Team. Letos podpořila německý tým na závodu 24 hodin Le Mans 2017. Představila při této příležitosti model Superfast Power Control Porsche 919 HF Edition vyrobený v limitovaném počtu jednoho sta kusů. Hodinky pohání vysokofrekvenční automatický kalibr 01.11-M. Poprvé se značka Porsche tohoto legendárního závodu zúčastnila v roce 1951, ale na vítězství si počkala až do roku 1970. Vítězem byl tehdy model Porsche 917 K a právě jeho typové číslo zdobí číselník nového modelu. Jeho pouzdro je vyrobeno z ultralehkého matného titanu. Právě tak jako nejnovější závodní Porsche je i kalibr těchto hodinek hybridní. Je vyrobený z mosazi a oceli a setrvačka je ze silikonu. Její frekvence činí 8 Hz, což představuje 57 600 kmitů za hodinu. Pouzdro má průměr 45 milimetrů a vysoké je 12,4 milimetru. Vodotěsné je do hloubky sto metrů. Luneta je k pouzdru připevněna osmi šroubky. Čitelnost zajišťují masivní ručky kontrastující bílou luminiscenční barvou černému číselníku. Ukazatel rezervy nátahu připomíná měřič stavu paliva v nádrži.  

Cartier Tank slaví 100 let
Cartier Tank slaví 100 letHODINÁŘSKÁ IKONA TANK DE CARTIER SLAVÍ 100 LET Hodinky Tank francouzského domu Cartier se zrodily v roce 1917 ze silné vize, které předcházel dlouhý proces hledání a vytváření toho pravého designu. Model, který ignoroval tradice, otřásajíce zavedenými zvyky a konvencemi, vnesl do hodinářských dílen moderního ducha v designu, jež byl předurčen stát se ikonou. Louis Cartier stvořil první skutečné náramkové hodinky – pravoúhlé, nikoli kulaté, aby je odlišil od vzhledu kapesních hodinek a signalizoval tak vstup do nového století. Hodinky Tank se staly základním kamenem tradice, ze které značka Cartier dodnes vychází a systematicky ji rozvíjí. Letos hodinky Tank de Cartier oslavují 100 let výročí od svého vzniku. 

Tento univerzální symbol stylu a elegance, který na své cestě napříč celým stoletím slaví neuvěřitelné úspěchy, neustále ohromuje všechny svobodomyslné duše bez ohledu na jejich věk. Propojujíce jednotlivá období, hodinky Tank daly vzniknout modernímu způsobu života, v jehož centru se nachází tři kultovní modely: Tank Louis Cartier, Tank Américaine a Tank Française.  

Od Alaina Delona po Andyho Warhola; od Madonny po Catherine Deneuve či Lady Dianu – hodinky Tank se staly pro svůj decentní design s harmonickými liniemi oblíbeným modelem známých tváří po celém světě. Tito vizionářští obdivovatelé vnímají sílu vyzařující z hodinek Tank de Cartier, jejichž perfektní proporce znamenají pro svého nositele více než jen status, který symbolizují.


Cartier Tank slaví 100 let
Bulgari ve Varech
Bulgari ve VarechJitka Schneiderová a šperky Bulgari na filmovém festivalu v Karlových Vary V pátek 30. června 2017 u příležitosti slavnostního zahájení 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu významná a talentovaná česká herečka Jitka Schneiderová doplnila svou večerní róbu od Zuzany Kubíčkové o šperky značky Bulgari. Šarmantní a vždy okouzlující herečka pro tento výjimečný večer zvolila náušnice, náramek a prsten z ikonické kolekce Serpenti z bílého zlata. Šperky jsou navíc zkrášleny zářivými diamanty. 


Bulgari ve Varech
LONGINES PARIS EIFFEL JUMPING
LONGINES PARIS EIFFEL JUMPING  Skákání pod Eiffelovkou, tak lze zjednodušeně nazvat parkur konaný pod Eiffelovou věží v Paříži. Záštitu nad touto akcí převzala, jak jinak, známá švýcarská hodinářská značka Longines. Kromě role oficiální časomíry představila značka nový model dámských hodinek Longines Master Collection.    

Další stránky: 1 2 3 4 5 6