Chopard IWC TAG Heuer Roger Dubuis Omega PIAGET Harry Winston Panerai
Aktuální číslo
WatchMagazine 2017/03 - časopis o hodinkách, hodinářích, značkách IWC, Cartier, Panerai, Omega, Breitling, Rolex, Audemars Piguet, Roger Dubuis, Longines, TAG Heuer, Tissot, CertinaAktuálně           Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně           Aktuálně

Bulgari ve Varech

Bulgari ve Varech

Jitka Schneiderová a šperky Bulgari na filmovém festivalu v Karlových Vary V pátek 30. června 2017 u příležitosti slavnostního zahájení 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu významná a talentovaná česká herečka Jitka Schneiderová doplnila svou večerní róbu od Zuzany Kubíčkové o šperky značky Bulgari. Šarmantní a vždy okouzlující herečka pro tento výjimečný večer zvolila náušnice, náramek a prsten z ikonické kolekce Serpenti z bílého zlata. Šperky jsou navíc zkrášleny zářivými diamanty. 

LONGINES PARIS EIFFEL JUMPING

LONGINES PARIS EIFFEL JUMPING

  Skákání pod Eiffelovkou, tak lze zjednodušeně nazvat parkur konaný pod Eiffelovou věží v Paříži. Záštitu nad touto akcí převzala, jak jinak, známá švýcarská hodinářská značka Longines. Kromě role oficiální časomíry představila značka nový model dámských hodinek Longines Master Collection.    

Edox

Edox

  Ztracená flotila   V roce 1650 vyplula z Batávie loď s nákladem koření, ovšem do domovského přístavu se už nevrátila. Ztroskotala. Vraky lodí objevují podmořští archeologové a považují je za součást kulturního dědictví. Do tohoto úsilí se zapojila i firma Edox a na podporu této konkrétní expedice vyrobila model Edox Delfin Fleet 1650 Limited Edition. Je to model s bronzovým pouzdrem o průměru 43 milimetrů a aluminiovou lunetou v barvě námořní modři. Stejnou barvu má i číselník, na němž jsou masivní hůlkové ručky i indexy. Mechanický kalibr Edox 88 má kromě časových funkcí také ukazatel dne a data. Pouzdro je vodotěsné do hloubky 200 metrů. Model byl vyrobený v limitované sérii 200 kusů.

Frederique Constant

Frederique Constant

Dosažitelný luxus Heslem značky Frederique Constant je zdánlivý protimluv, totiž „dosažitelný luxus“. Platí to i pro modelovou řadu New Classic Quartz, která představuje pánské společenské, velmi jemně provedené, modely. Ocelové pouzdro o průměru 40 milimetrů je pozlaceno a je vodotěsné do hloubky 50 metrů. Na eleganci mu přidává konvexní safírové sklíčko. Povrch stříbřitého číselníku je ozdoben dekorací Clou de Paris, kromě dvou malých hladkých číselníků udávajících den a datum. Listové ručky a hůlkové indexy jsou  rovněž pozlaceny. Uvnitř pouzdra je kvarcový kalibr FC-259, jehož baterie mu zajistí chod na 25 měsíců. Zlatou barvu hodinek doprovází hnědý kožený řemínek. Tento model stojí 795 eur. V provedení z oceli pak totožný model stojí 750 eur.  

Interview

Prahu navštívil pan Peter Käser, reprezentant značky Carl F. Bucherer pro Evropu. Setkali jsme se s ním v reprezentační prodejně Hodinářství Bechyně na Václavském náměstí, kde jsou hodinky této značky k dispozici náročným zákazníkům i jejich milovníkům.    

Profil
Zenith - hodinářská manufaktura od roku 1865

Zenith je značka, která již po více než 150 let přináší styl a důležitost na zápěstí  Manufakturu Zenith založil v Le Locle v roce 1865 vizionářský hodinář Georges Favre-Jacot a značka si rychle vydobyla uznání díky přesnosti svých chronometrů, za něž během jednoho a půl století své existence získala 2 333 hodinářských cen, což je absolutní rekord. Manufaktura Zenith se stala proslulou díky svému legendárnímu kalibru El Primero – integrovanému automatickému strojku se sloupkovým kolem, určenému pro hodinky se stopkami, který byl představen v roce 1969 a obdařen vysokou frekvencí 36 000 kmitů za hodinu, díky níž se přesnost měření krátkodobých časových úseků přiblížila jedné desetině sekundy – a od té doby vytvořila více než 600 strojkových variací.

Videa

Testy a tipy
Zenith - hodinářská manufaktura od roku 1865

Roger Dubuis Excalibur Automatic Skeleton s mikrorotorem Muži nosí hodinky zpravidla jako symbol svého společenského postavení, jako sportovní doplněk, technickou zajímavost nebo jako šperk. V některých hodinkách se i dvě či tři tyto funkce spojují. Roger Dubuis Automatic skeleton jsou zároveň značnou hodnotou, technickou zajímavostí i krásným šperkem.