Chopard IWC TAG Heuer Roger Dubuis Omega PIAGET Harry Winston Panerai
Aktuálně
Excalibur Spider na startovní čáře
Excalibur Spider na startovní čáře  Značka Roger Dubuis představuje tři nové variace svého dnes již legendárního modelu Excalibur Spider když kombinuje skeletové modely s jednoznačně sportovně – závodním designem.     Jelikož Roger Dubuis nedělá nic napolovic připomíná  Excalibur Spider Double Flying Tourbillon svoji oranžovou barvou popelník závodních vozů. Barva je použitá na pryžovém kroužku kolem skeletového číselníku a rovněž na stezích pásku a připomíná rovněž opěrku hlavy sedadla automobilu.    

Model samotný je poháněn novým továrním mechnickým skeltovým kalibrem RD105SQ s ručním nátahem. Dva tourbillony na 5 a 7 hodinách jsou orámovány displeji s malými sekundovými ručkami připomínajícími tachometr zatímco barevný indikátor rezervy chodu je téměř věrnou kopií plynového pedálu závodních vozů.

Exkluzivita je zajištěna limitovaným počtem 28 kusů v limitované edici.


Excalibur Spider na startovní čáře
Ulysse Nardin pro kapitány dálkové plavby
Ulysse Nardin pro kapitány dálkové plavbyV 19. století byl kapesní chronometr nezbytným atributem kapitána lodi. Na vodě i na souši. Novou generaci chronometrů pro současné kapitány představuje nabídky značky Ulysse Nardin a novinkou v této oblasti je model Marine Chronometer the Torpilleur. Pohání ho firemní automatický kalibr UN-118 s rezervou nátahu na 60 hodin a certifikátem C.O.S.C. Vynikající design číselníku poskytuje perfektní přehled toku času přes římské číslice a červeným logem „1846“. Číselník malé sekundové ručky zahrnuje i otvor ukazatele data a v protilehlé poloze u čísla 12 je ukazatel rezervy nátahu. Model je k dispozici s dvěma různými číselníky a v pouzdru z oceli či ze zlata. Luneta je svisle vroubkovaná, korunka šroubovací, aby byla zaručena vodotěsnost pouzdra do 50 metrů. Jeho průměr činí 42 milimetrů. V závislosti na provedení se cena pohybuje od 6900 eur do 17 900 eur.  

Chopard
ChopardCHOPARD – POCTA KLASICKÉMU PORSCHE   Značka Chopard je oficiální časomírou týmu Porsche Motorsport LMP1 Team. Letos podpořila německý tým na závodu 24 hodin Le Mans 2017. Představila při této příležitosti model Superfast Power Control Porsche 919 HF Edition vyrobený v limitovaném počtu jednoho sta kusů. Hodinky pohání vysokofrekvenční automatický kalibr 01.11-M. Poprvé se značka Porsche tohoto legendárního závodu zúčastnila v roce 1951, ale na vítězství si počkala až do roku 1970. Vítězem byl tehdy model Porsche 917 K a právě jeho typové číslo zdobí číselník nového modelu. Jeho pouzdro je vyrobeno z ultralehkého matného titanu. Právě tak jako nejnovější závodní Porsche je i kalibr těchto hodinek hybridní. Je vyrobený z mosazi a oceli a setrvačka je ze silikonu. Její frekvence činí 8 Hz, což představuje 57 600 kmitů za hodinu. Pouzdro má průměr 45 milimetrů a vysoké je 12,4 milimetru. Vodotěsné je do hloubky sto metrů. Luneta je k pouzdru připevněna osmi šroubky. Čitelnost zajišťují masivní ručky kontrastující bílou luminiscenční barvou černému číselníku. Ukazatel rezervy nátahu připomíná měřič stavu paliva v nádrži.  

Cartier Tank slaví 100 let
Cartier Tank slaví 100 letHODINÁŘSKÁ IKONA TANK DE CARTIER SLAVÍ 100 LET Hodinky Tank francouzského domu Cartier se zrodily v roce 1917 ze silné vize, které předcházel dlouhý proces hledání a vytváření toho pravého designu. Model, který ignoroval tradice, otřásajíce zavedenými zvyky a konvencemi, vnesl do hodinářských dílen moderního ducha v designu, jež byl předurčen stát se ikonou. Louis Cartier stvořil první skutečné náramkové hodinky – pravoúhlé, nikoli kulaté, aby je odlišil od vzhledu kapesních hodinek a signalizoval tak vstup do nového století. Hodinky Tank se staly základním kamenem tradice, ze které značka Cartier dodnes vychází a systematicky ji rozvíjí. Letos hodinky Tank de Cartier oslavují 100 let výročí od svého vzniku. 

Tento univerzální symbol stylu a elegance, který na své cestě napříč celým stoletím slaví neuvěřitelné úspěchy, neustále ohromuje všechny svobodomyslné duše bez ohledu na jejich věk. Propojujíce jednotlivá období, hodinky Tank daly vzniknout modernímu způsobu života, v jehož centru se nachází tři kultovní modely: Tank Louis Cartier, Tank Américaine a Tank Française.  

Od Alaina Delona po Andyho Warhola; od Madonny po Catherine Deneuve či Lady Dianu – hodinky Tank se staly pro svůj decentní design s harmonickými liniemi oblíbeným modelem známých tváří po celém světě. Tito vizionářští obdivovatelé vnímají sílu vyzařující z hodinek Tank de Cartier, jejichž perfektní proporce znamenají pro svého nositele více než jen status, který symbolizují.


Cartier Tank slaví 100 let
Bulgari ve Varech
Bulgari ve VarechJitka Schneiderová a šperky Bulgari na filmovém festivalu v Karlových Vary V pátek 30. června 2017 u příležitosti slavnostního zahájení 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu významná a talentovaná česká herečka Jitka Schneiderová doplnila svou večerní róbu od Zuzany Kubíčkové o šperky značky Bulgari. Šarmantní a vždy okouzlující herečka pro tento výjimečný večer zvolila náušnice, náramek a prsten z ikonické kolekce Serpenti z bílého zlata. Šperky jsou navíc zkrášleny zářivými diamanty. 


Bulgari ve Varech
LONGINES PARIS EIFFEL JUMPING
LONGINES PARIS EIFFEL JUMPING  Skákání pod Eiffelovkou, tak lze zjednodušeně nazvat parkur konaný pod Eiffelovou věží v Paříži. Záštitu nad touto akcí převzala, jak jinak, známá švýcarská hodinářská značka Longines. Kromě role oficiální časomíry představila značka nový model dámských hodinek Longines Master Collection.    

Edox
Edox  Ztracená flotila   V roce 1650 vyplula z Batávie loď s nákladem koření, ovšem do domovského přístavu se už nevrátila. Ztroskotala. Vraky lodí objevují podmořští archeologové a považují je za součást kulturního dědictví. Do tohoto úsilí se zapojila i firma Edox a na podporu této konkrétní expedice vyrobila model Edox Delfin Fleet 1650 Limited Edition. Je to model s bronzovým pouzdrem o průměru 43 milimetrů a aluminiovou lunetou v barvě námořní modři. Stejnou barvu má i číselník, na němž jsou masivní hůlkové ručky i indexy. Mechanický kalibr Edox 88 má kromě časových funkcí také ukazatel dne a data. Pouzdro je vodotěsné do hloubky 200 metrů. Model byl vyrobený v limitované sérii 200 kusů.

Frederique Constant
Frederique Constant Dosažitelný luxus Heslem značky Frederique Constant je zdánlivý protimluv, totiž „dosažitelný luxus“. Platí to i pro modelovou řadu New Classic Quartz, která představuje pánské společenské, velmi jemně provedené, modely. Ocelové pouzdro o průměru 40 milimetrů je pozlaceno a je vodotěsné do hloubky 50 metrů. Na eleganci mu přidává konvexní safírové sklíčko. Povrch stříbřitého číselníku je ozdoben dekorací Clou de Paris, kromě dvou malých hladkých číselníků udávajících den a datum. Listové ručky a hůlkové indexy jsou  rovněž pozlaceny. Uvnitř pouzdra je kvarcový kalibr FC-259, jehož baterie mu zajistí chod na 25 měsíců. Zlatou barvu hodinek doprovází hnědý kožený řemínek. Tento model stojí 795 eur. V provedení z oceli pak totožný model stojí 750 eur.  

Patek Philippe
Patek Philippe Patek Philippe Perpetual Calendar   Věčný kalendář na věčnost, tak označuje firma svůj nový model Patek Philippe Ref. 5320G Perpetual Calendar. Hodinky spolehlivě rozeznají všechny rozdílně dlouhé měsíce a každý čtvrtý rok i únor s 29 dny. V horní části číselníku je dvojitý otvor ukazatele dne a měsíce, v protilehlé poloze je pak ukazatel měsíčních fází a data. Mezi čísly sedm a osm je ukazatel dne a noci, ukazatel cyklu přestupného roku se nachází mezi čísly čtyři a pět. To vše ovládá automatický kalibr 324 S Q s rotorem ze zlata. Ukazatele kalendáře se seřizují čtyřmi tlačítky na obvodu pouzdra, a to jehlicí z bílého zlata a rukovětí z ebenu. Pouzdro z bílého zlata má průměr 40 milimetrů a vysoké je 11,43 milimetru. Arabské indexy jsou z černěného zlata a vyplněné luminiscenční barvou, jakož i bodové pětiminutové indexy. Ve stejném provedení jsou i zašpičatělé hůlkové ručky. Ručně šitý krokodýlí řemínek má matnou barvu čokolády a překlápěcí sponu z bílého zlata. Model je označený vlastní firemní pečetí kvality „Patek Philippe Seal“.  

IWC PORTUGIESER CHRONOGRAPH CLASSIC
      Po téměř 80 let byly hodinky Portugieser synonymem nadčasového designu a ho­dinářské dokonalosti. Aplikované arab­ské číslice, hodinové mezikruží ve stylu želez­ničních kolejí a charakteristické listovité ručky - model Portugieser Chronograph Classic má všechny stylové atributy typických hodinek Portugieser.  

Nyní značka IWC Schaffhausen odhaluje přepracovanou podobu těchto nad­časových hodinek vyráběných v IWC, jejichž číselník se vyznačuje ještě purističtějším de­signem ve třech nových barevných kombina­cích.

 
 

 

Vrcholná verze je uložena v pouzdře z 18k čer­veného zlata se stříbrem potaženým číselní­kem se zlatými ručkami a aplikacemi. Je opat­řena ručně dokončovaným řemínkem z hnědé aligátoří kůže (Ref. IW390301). Další dva mo­dely jsou nabízeny s pouzdrem z ušlechtilé oceli a řemínkem z černé aligátoří kůže. Jeden z nich má postříbřený číselník s modrými ruč­kami a aplikacemi (Ref. IW390302), zatímco ten druhý je vybaven číselníkem v barvě půl­noční modři a rhodiovanými ručkami a aplika­cemi (Ref. IW390303).

 

Pokud jde o technické součásti nacházející se uvnitř těchto hodinek, IWC se spoléhá na kon­tinuitu: i nové modely jsou poháněny vyzkou­šeným a osvědčeným továrním kalibrem 89361 s funkcí zpětného skoku, samonatahovacím systémem a rezervou chodu v délce 68 hodin. Naměřený čas velice snadno zjistíte z kombi­novaného sčítače hodin a minut na 12. ho­dině. Transparentní zadní strana pouzdra ze safíro­vého sklíčka nabízí pohled na strojek i ručně dekorovaný rotor..

Další stránky: 1 2 3 4