Chopard IWC TAG Heuer Roger Dubuis Omega PIAGET Harry Winston Panerai
Moser

H. MOSER & CIE  

NE PRO SWISS MADE, ANO PRO ŠVÝCARSKOST

 

Švýcarská značka  H. MOSER & CIE, založená roku 1828 v St. Peresburg se pyšní sloganem „ very rare“.  Výjimečné však nejsou pouze produkty z její dílny, ale rovněž celková filosofie značky. Důkazem toho jej i poslední kampaň pro zachování hodnověrnosti značky Swiss made ve světle nedávných  změn.

Z 50 % na 60  -  tak by se dal jednoduše shrnout dopad nové přísnější legislativy okolo označení Swiss Made na výrobu hodinek. Od 1. ledna 2017 musí být 60 % hodinkových součástek švýcarského původu, aby byl výrobek způsobilý k nošení označení Swiss Made. Společnost H. Moser & Cie. se domnívá, že toto zpřísnění není dostačující: toto označení vyvolá víc zmatků, než aby zvýšilo hodnotu. Je velký rozdíl mezi vnímáním značky ze strany koncových zákazníků, kteří se obvykle domnívají, že je předmět 100% švýcarský, a realitou, v níž značky vyrábějí spoustu součástek v jiných zemích. Malá manufaktura se sídlem v Schaffhausenu, jejíž vlastní výrobní procesy jsou z 95 % švýcarské, by bývala uvítala mnohem přísnější normu, které by odpovídala vysoce náročným kritériím, jimiž se tato společnost řídí. Z tohoto důvodu se značka H. Moser & Cie. rozhodla vzdát označení Swiss Made, které se od roku 2017 už neobjeví na číselníku žádného nového výtvoru H. Moser & Cie.


SWISS ALP WATCH MINUTE RETROGRADE

Model z bílého zlata, minutový číselník se smaltem „Grand Feu“, řemínek z černé aligátoří kůže s povrchovou úpravou s karbonovým efektem pro matný vzhled nebo béžový řemínek z kůže kudu, limitovaná edice 10 kusů

 

H. MOSER & CIE. HONOURS ARTISAN WATCHMAKING WITH THE HERITAGE TOURBILLON

With the Heritage Tourbillon, H. Moser & Cie. pays tribute to exceptional artisan watchmaking. It is the distillation of H. Moser & Cie.'s 187 years of watchmaking expertise.

 

MOSER & CIE Swiss Mad Watch

Dokonalá příležitost obdivovat jedinečné hodinky, jejichž cena 1 081 291 ve švýcarských francích, odkazuje na podepsání švýcarské Federální charty dne 1. srpna 1291. Model vyrobený ze švýcarského sýra, červený kouřový číselník, kožený řemínek ze švýcarské hovězí usně

 

VENTURER SMOKY SAPPHIRE OD H. MOSER & CIE.

Číselník těchto výjimečných hodinek je tvořen vybranými safíry v postupně tmavnoucích odstínech. Společnost H. Moser & Cie. si pro tuto nádhernou interpretaci nuancí svých slavných kouřových číselníků zvolila kameny vybroušené do tvaru briliantu.

 

 

Pevně věříme ve švýcarské hodnoty a každý den bojujeme za ochranu tradiční mechanické hodinařiny. V naší manufaktuře navrhujeme, vyvíjíme a vyrábíme všechny naše součástky od začátku do konce, a to včetně vlasových pérek a regulátorů od naší sesterské společnosti Precision Engineering AG. Vše, co si nemůžeme pořídit interně, získáváme od švýcarských dodavatelů,“ vysvětluje Edouard Meylan, výkonný ředitel H. Moser & Cie. „Vzhledem k tomu, že je více než 95 % našich součástek vyráběno ve Švýcarsku, zdaleka překračujeme požadavky standardu, a přesto stejné označení, jako je na našich číselnících, používají i ty značky, které potřebnou hranici splňují jen tak tak a využívají flexibility označení k tomu, aby velkou část svých součástek vyráběli v jiných zemích. Označení Swiss Made je dnes devalvované, protože ho používají i začínající značky k ospravedlnění své vlastní existence či cenové úrovně. V konečném důsledku je tím podrývána i naše vlastní image. Pravda je taková, že nepotřebujeme ospravedlnění touto značkou, protože naše produkty hovoří samy za sebe.“ Na základě těchto úvah dospěla značka H. Moser & Cie. k logickému závěru a rozhodla se odstranit označení Swiss Made z číselníků svých hodinek. Hodinky od H. Mosera dokážou jako skutečně tradiční produkt, který je důkazem hodinářských dovedností, mluvit samy za sebe.