Chopard IWC TAG Heuer Roger Dubuis Omega PIAGET Harry Winston Panerai
Zenith - hodinářská manufaktura od roku 1865
Zenith - hodinářská manufaktura od roku 1865

Zenith je značka, která již po více než 150 let přináší styl a důležitost na zápěstí

 Manufakturu Zenith založil v Le Locle v roce 1865 vizionářský hodinář Georges Favre-Jacot a značka si rychle vydobyla uznání díky přesnosti svých chronometrů, za něž během jednoho a půl století své existence získala 2 333 hodinářských cen, což je absolutní rekord. Manufaktura Zenith se stala proslulou díky svému legendárnímu kalibru El Primero – integrovanému automatickému strojku se sloupkovým kolem, určenému pro hodinky se stopkami, který byl představen v roce 1969 a obdařen vysokou frekvencí 36 000 kmitů za hodinu, díky níž se přesnost měření krátkodobých časových úseků přiblížila jedné desetině sekundy – a od té doby vytvořila více než 600 strojkových variací.


 

Defy El Primero 21

Švýcarský výrobce hodinek Zenith má za sebou století a půl existence a rezolutně se hlásí o své místo na slunci díky novému strojku pro hodinky se stopkami, který zvládne odměřit setiny vteřiny. Strojek pro 21. století Defy El Primero zůstává věrný svým legendárním kořenům, ale může se pochlubit mimořádným výkonem: tento tovární strojek s certifikátem COSC odměřuje vteřiny prostřednictvím centrální ručky, která se vyznačuje jedinečnou a exkluzivní dynamikou, takže zvládne jednu otáčku za vteřinu. Jeho struktura s dvojitým řetízkem se opírá o použití dvou regulátorů vyrobených z kompozitního materiálu Carbon-Matrix Carbon Nanotube, což je patentovaný nový materiál, jehož odolnost vůči magnetickým polím a teplotním gradientům výrazně překonává stávající normy. Nejpřesnější sériově vyráběný chronograf na světě z roku 1969 vstupuje do zcela nové éry.

Pilot Extra Special Chronograph

Impozantní bronzové pouzdro, široce ozubená snadno nastavitelná korunka, předimenzované luminiscenční číslice a rychle tikající strojek El Primero: nový model Pilot od značky Zenit se hrdě chlubí DNA řady dobyvatelů nebes.

V roce 2017 vyjadřují tyto známé letecké hodinky s charakteristickým designem svůj průkopnický styl ve stylu chronografu. Pískovaný černý číselník a kožený řemínek z nubuku v khaki zeleném odstínu jsou vyjádřením nového retro vzhledu s dobrodružným duchem. Právě takovým, jakým se vyznačovali průkopníci létání, které manufaktura doprovázela od samých počátků letectví.

 

 

Kolekce Chronomaster Heritage 146 

Zenith představuje novou klasickou řadu: chronograf Heritage 146, který je inspirován hodinkami z 60. let 20. století a vybaven strojkem El Primero. Model nabízí retro vzhled, tropicky hnědý nebo modrý číselník, ocelový plášť o průměru 38 mm a funkci stopek se strojkem El Primero se sloupkovým kolem. Hodinky Heritage 146 rafinovaně nově interpretují historický model a nabízejí spojení toho nejlepšího, čím se vyznačuje minulost této manufaktury: designu, historie a skutečné vzácnosti.

Značka Zenith patřila mezi první historické výrobce hodinek, kteří svou práci uspořádali do podoby kompletní manufaktury, a může tak čerpat z více než 150letého odkazu. Toto dědictví značka přirozeně oslavuje pravidelným novým uváděním některých ze svých ikonických klasických modelů.