Chopard IWC TAG Heuer Roger Dubuis Omega PIAGET Harry Winston Panerai
Profil

Zenith - hodinářská manufaktura od roku 1865

Zenith - hodinářská manufaktura od roku 1865

Zenith je značka, která již po více než 150 let přináší styl a důležitost na zápěstí

 Manufakturu Zenith založil v Le Locle v roce 1865 vizionářský hodinář Georges Favre-Jacot a značka si rychle vydobyla uznání díky přesnosti svých chronometrů, za něž během jednoho a půl století své existence získala 2 333 hodinářských cen, což je absolutní rekord. Manufaktura Zenith se stala proslulou díky svému legendárnímu kalibru El Primero – integrovanému automatickému strojku se sloupkovým kolem, určenému pro hodinky se stopkami, který byl představen v roce 1969 a obdařen vysokou frekvencí 36 000 kmitů za hodinu, díky níž se přesnost měření krátkodobých časových úseků přiblížila jedné desetině sekundy – a od té doby vytvořila více než 600 strojkových variací.


[více...]
 

Moser

H. MOSER & CIE  

NE PRO SWISS MADE, ANO PRO ŠVÝCARSKOST

 

Švýcarská značka  H. MOSER & CIE, založená roku 1828 v St. Peresburg se pyšní sloganem „ very rare“.  Výjimečné však nejsou pouze produkty z její dílny, ale rovněž celková filosofie značky. Důkazem toho jej i poslední kampaň pro zachování hodnověrnosti značky Swiss made ve světle nedávných  změn.

Z 50 % na 60  -  tak by se dal jednoduše shrnout dopad nové přísnější legislativy okolo označení Swiss Made na výrobu hodinek. Od 1. ledna 2017 musí být 60 % hodinkových součástek švýcarského původu, aby byl výrobek způsobilý k nošení označení Swiss Made. Společnost H. Moser & Cie. se domnívá, že toto zpřísnění není dostačující: toto označení vyvolá víc zmatků, než aby zvýšilo hodnotu. Je velký rozdíl mezi vnímáním značky ze strany koncových zákazníků, kteří se obvykle domnívají, že je předmět 100% švýcarský, a realitou, v níž značky vyrábějí spoustu součástek v jiných zemích. Malá manufaktura se sídlem v Schaffhausenu, jejíž vlastní výrobní procesy jsou z 95 % švýcarské, by bývala uvítala mnohem přísnější normu, které by odpovídala vysoce náročným kritériím, jimiž se tato společnost řídí. Z tohoto důvodu se značka H. Moser & Cie. rozhodla vzdát označení Swiss Made, které se od roku 2017 už neobjeví na číselníku žádného nového výtvoru H. Moser & Cie.


[více...]
 

ORIS

ORIS

Švýcarská hodinářská značka Oris patří mezi ty značky, které se soustřeďují pouze na výrobu mechanických hodinek – červený rotor je jedním z jejích charakteristických prvků. Světovou proslulost jí přinesly úzké vazby na F1, potápění a letectví, ale svými jedinečnými modely také na oblast jazzu. A samozřejmě více než stoletá historie značky je také tím, nač má značka právo být pyšná.


[více...]
 

TUDOR - SILNÝ, ODOLNÝ A PŘESNÝ

TUDOR - SILNÝ, ODOLNÝ A PŘESNÝ

UPLYNULO JIŽ 90 LET OD SLAVNÉ VĚTY HANSE WILSDORFA, KTERÁ BYLA PŘEDZVĚSTÍ ZRODU NOVÉ HVĚZDY NA HODINÁŘSKÉM NEBI. „JIŽ ROKY MYSLÍM NA TO, ŽE VYTVOŘÍME HODINKY, KTERÉ NAŠI DISTRIBUTOŘI BUDOU MOCI PRODÁVAT ZA PŘIJATELNĚJŠÍ CENU, NEŽ ZA JAKOU PRODÁVAJÍ NAŠE HODINKY ROLEX. ROZHODL JSEM SE, ŽE ZALOŽÍM ODDĚLENOU SPOLEČNOST, KTERÁ BUDE URČENA K TOMU, ABY TYTO NOVÉ HODINKY VYRÁBĚLA A ROVNĚŽ PRO NĚ DĚLALA PROPAGACI PRODEJE. TATO SPOLEČNOST SE BUDE JMENOVAT TUDOR,“ ŘEKL ROKU 1926 ZAKLADATEL ZNAČKY ROLEX A ZNAČKY TUDOR, HANS WILSDORF.


[více...]
 

2017 DA VINCI COLLECTION CREATING PURE BEAUTY

 2017 DA VINCI COLLECTION  CREATING PURE BEAUTY

Swiss luxury watch manufacturer IWC Schaffhausen revisits the iconic design of the 1980s and presents the 2017 Da Vinci collection, once again with its classic round case. The Da Vinci Automatic 36 and the Da Vinci Automatic Moon Phase 36 are tailored to women, while the Da Vinci Automatic is a unisex model. Two Da Vinci timepieces feature newly developed IWC-manufactured calibres that innovatively combine and integrate complications.


[více...]