Chopard IWC TAG Heuer Roger Dubuis Omega PIAGET Harry Winston Panerai
WALTER VOLPERS - ŘEDITEL VÝVOJE IWC MÁ JASNO
WALTER VOLPERS - ŘEDITEL VÝVOJE IWC  MÁ JASNO

Letos je na veletrhu k vidění více značek než obvykle, co si o tom myslíte?

Domnívám se, že je to od pořadatelů krok správným směrem. Větší nabídka přitáhne více publika, je možnost porovnat naši práci s konkurencí a samozřejmě se zvýší zájem medií.


Jakožto ředitel vývoje máte určitě při plánování nových produktů hlavní slovo, předpokládám ale, že konečné rozhodnutí není pouze na Vás.

Samozřejmě že ne. Vše se rozhoduje na ředitelské poradě konané jednou a půl roku

.Při pohledu na letošní kolekci IWC mám trochu retro pocit. Proč jste se rozhodli právě inovovat řadu Da Vinci?

Řada Da Vinci je jedno z nejúspěšnějších v historii značky. Stále je žádaná, nicméně se domníváme, že nastal čas na změnu.

Tomu rozumím, překvapil mne ale zejména návrat k původnímu tvaru a velikosti pouzdra.

Ano, vrátili jsme se ke kulatému pouzdru, tak jak si jej mnozí naši fanoušci pamatují. Nicméně kolekci jsme obohatili jednak nové detaily, jednak o hodinářské komplikace a zejména o modely pro ženy.

Právě posledně zmíněné dámské modely mne zau­jaly. V posledních letech byla značka IWC spojována zejména s pánskými hodinkami.

Je pravdou že jsme se posední dobou více soustředili na modely pro muže, nicméně dámské hodinky vyrá­bí IWC již od 50. let minulého století a nikdy jsme je vyrábět nepřestali. Navíc jak známo, mnoho žen nosí pánské modely, což je zejména u IWC více než potvr­zená pravda. V nové řadě Da Vinci mají právě dámské modely neoddiskutovatelnou roli. Věříme, že přitáh­nou pozornost jak žen, tak i mužů. Takový dárek jistě žádná neodmítne.

Z titulu své funkce jste určitě spokojený se všemi modely nové kolekce. Nicméně, pokud byste měl vybrat jeden, který Vás přeci jen oslovil nejvíce, jaký by to byl?

Řekl jste to téměř přesně. Samozřejmě se mi líbí naše produkty, ale jako každý člověk i já mám své favority. V případě nových Da Vinci je moji volbou Perpetual Calendar Chronograph.

Děkuji za rozhovor.