Chopard IWC TAG Heuer Roger Dubuis Omega PIAGET Harry Winston Panerai
Aktuálně
Edox
EdoxZtracená flotila   V roce 1650 vyplula z Batávie loď s nákladem koření, ovšem do domovského přístavu se už nevrátila. Ztroskotala. Vraky lodí objevují podmořští archeologové a považují je za součást kulturního dědictví. Do tohoto úsilí se zapojila i firma Edox a na podporu této konkrétní expedice vyrobila model Edox Delfin Fleet 1650 Limited Edition. Je to model s bronzovým pouzdrem o průměru 43 milimetrů a aluminiovou lunetou v barvě námořní modři. Stejnou barvu má i číselník, na němž jsou masivní hůlkové ručky i indexy. Mechanický kalibr Edox 88 má kromě časových funkcí také ukazatel dne a data. Pouzdro je vodotěsné do hloubky 200 metrů. Model byl vyrobený v limitované sérii 200 kusů.  

Frederique Constant
Frederique Constant Dosažitelný luxus Heslem značky Frederique Constant je zdánlivý protimluv, totiž „dosažitelný luxus“. Platí to i pro modelovou řadu New Classic Quartz, která představuje pánské společenské, velmi jemně provedené, modely. Ocelové pouzdro o průměru 40 milimetrů je pozlaceno a je vodotěsné do hloubky 50 metrů. Na eleganci mu přidává konvexní safírové sklíčko. Povrch stříbřitého číselníku je ozdoben dekorací Clou de Paris, kromě dvou malých hladkých číselníků udávajících den a datum. Listové ručky a hůlkové indexy jsou  rovněž pozlaceny. Uvnitř pouzdra je kvarcový kalibr FC-259, jehož baterie mu zajistí chod na 25 měsíců. Zlatou barvu hodinek doprovází hnědý kožený řemínek. Tento model stojí 795 eur. V provedení z oceli pak totožný model stojí 750 eur.  

Patek Philippe
Patek Philippe Patek Philippe Perpetual Calendar   Věčný kalendář na věčnost, tak označuje firma svůj nový model Patek Philippe Ref. 5320G Perpetual Calendar. Hodinky spolehlivě rozeznají všechny rozdílně dlouhé měsíce a každý čtvrtý rok i únor s 29 dny. V horní části číselníku je dvojitý otvor ukazatele dne a měsíce, v protilehlé poloze je pak ukazatel měsíčních fází a data. Mezi čísly sedm a osm je ukazatel dne a noci, ukazatel cyklu přestupného roku se nachází mezi čísly čtyři a pět. To vše ovládá automatický kalibr 324 S Q s rotorem ze zlata. Ukazatele kalendáře se seřizují čtyřmi tlačítky na obvodu pouzdra, a to jehlicí z bílého zlata a rukovětí z ebenu. Pouzdro z bílého zlata má průměr 40 milimetrů a vysoké je 11,43 milimetru. Arabské indexy jsou z černěného zlata a vyplněné luminiscenční barvou, jakož i bodové pětiminutové indexy. Ve stejném provedení jsou i zašpičatělé hůlkové ručky. Ručně šitý krokodýlí řemínek má matnou barvu čokolády a překlápěcí sponu z bílého zlata. Model je označený vlastní firemní pečetí kvality „Patek Philippe Seal“.  

IWC PORTUGIESER CHRONOGRAPH CLASSIC
      Po téměř 80 let byly hodinky Portugieser synonymem nadčasového designu a ho­dinářské dokonalosti. Aplikované arab­ské číslice, hodinové mezikruží ve stylu želez­ničních kolejí a charakteristické listovité ručky - model Portugieser Chronograph Classic má všechny stylové atributy typických hodinek Portugieser.  

Nyní značka IWC Schaffhausen odhaluje přepracovanou podobu těchto nad­časových hodinek vyráběných v IWC, jejichž číselník se vyznačuje ještě purističtějším de­signem ve třech nových barevných kombina­cích.

 
 

 

Vrcholná verze je uložena v pouzdře z 18k čer­veného zlata se stříbrem potaženým číselní­kem se zlatými ručkami a aplikacemi. Je opat­řena ručně dokončovaným řemínkem z hnědé aligátoří kůže (Ref. IW390301). Další dva mo­dely jsou nabízeny s pouzdrem z ušlechtilé oceli a řemínkem z černé aligátoří kůže. Jeden z nich má postříbřený číselník s modrými ruč­kami a aplikacemi (Ref. IW390302), zatímco ten druhý je vybaven číselníkem v barvě půl­noční modři a rhodiovanými ručkami a aplika­cemi (Ref. IW390303).

 

Pokud jde o technické součásti nacházející se uvnitř těchto hodinek, IWC se spoléhá na kon­tinuitu: i nové modely jsou poháněny vyzkou­šeným a osvědčeným továrním kalibrem 89361 s funkcí zpětného skoku, samonatahovacím systémem a rezervou chodu v délce 68 hodin. Naměřený čas velice snadno zjistíte z kombi­novaného sčítače hodin a minut na 12. ho­dině. Transparentní zadní strana pouzdra ze safíro­vého sklíčka nabízí pohled na strojek i ručně dekorovaný rotor..

Nautische Instrumente Mühle
Nautische Instrumente Mühle Nautische Instrumente Mühle Teutonia Sport II   Značka Nautische Instrumente Mühle z „východoněmeckého“ Glashütte se ráda spojuje s automobilovým sportem. Ve 20. letech minulého století byla totiž velkým výrobcem automobilních tachometrů. Dokladem toho je i její novinka Teutonia Sport II. Dobře přehledný číselník s malou sekundovou ručkou u čísla 9 vyhovuje právě motoristům na cestách při zjišťování času i při vysoké rychlosti. A díky použité luminiscenční barvě na ručkách a na indexech i v noci. V ocelovém pouzdru o průměru 41,6 milimetru a výšce 12,8 milimetru vodotěsném do hloubky jednoho sta metrů je firemní automatický strojek SW 290-1 s osmatřicetihodinovou rezervou chodu. Voděodolný řemínek je vyrobený v kombinaci kaučuku v „automobilistické“ oranžové barvě a černé kůže. U čísla tři je na černém číselníku ukazatel data. Cena modelu činí 2190 eur.

Omega
OmegaOmega Speedmaster 38 mm        Modelová řada značky Omega Speedmaster je známa svými chronografy. Novinkami této řady Speedmaster 38 mm, která obsahuje 14 modelů a to jak pánských, tak dámských. Na první pohled je řada charakteristická horizontálními oválnými sčítači a vertikálním oválným otvorem ukazatele data u čísla šest. Luneta některých modelů této řady je osazena diamanty, ale stále je na ní přítomna tachymetrická škála. Jeden z modelů nese název „Cappuccino“. Jeho pouzdro je vyrobeno z kombinace oceli a 18karátového zlata známého pod názvem Sedna, což je specialita značky Omega. Barvě lunety odpovídá i barva koženého řemínku. Spodní víčko, podobně jako ostatní modely Seamaster, zdobí reliéf mořského koníka. Uvnitř je kalibr 3330 se silikonovým vláskem setrvačky a koaxiální technologií

i Bulgari v Cannes
i Bulgari v Cannes70.ročník filmového festivalu v Cannes, který se konal od 17. do 28. května 2017, opět nabídl mnoho filmových premiér a významných společenských událostí, kterých se účastnili vážení hosté a známé osobnosti z celého světa.

 

 

 

Mezi hvězdami, které doplnily své róby a outfity o šperky a doplňky Bulgari, byly amabasadorka značky Bella Hadid, herečka Uma Thurman, modelka a herečka Emily Ratajkowski, ambasadorka značky Lottie Moss, herečka Isabelle Huppert, modelka Naomi Campbell, ambasadorka značky Jasmine Sanders, influencerka Nataly Osmann, modelka Natasha Poly, influencerka Caroline Receveur, ambasadorka značky Shu Qi, ambasadorka značky Svetlana Khodchenkova, herečka Valeria Golino, herečka Camila Morrone, modelka Jasmine Tookes, herečka Madalina Ghenea, influencerka Helena Bordon, ambasadorka značky Caroline Vreeland, modelka Maryna Linchuck, modelka Bregje Heinen a modelka Amanda Wellsh.

IWC DA VINCI AUTOMATIC MOON PHASE 36
IWC DA VINCI AUTOMATIC MOON PHASE 36IWC DA VINCI AUTOMATIC MOON PHASE 36 IWC Da Vinci Automatic Moon Phase 36 je totiž určen ženám, což ostatně trochu zašifrovaně signalizuje už ve svém názvu. Číslice 36 totiž udává průměr kulatého pouzdra tohoto modelu v milimetrech – a to je samozřejmě ryze dámský rozměr.   Hodinky jsou osazeny mechanickým strojkem se samonátahem a rezervou chodu v délce 42 hodin a s centrální sekundovou ručkou, jenž zajišťuje indikaci hlavních časových údajů.Na rozdíl od podobných časomír tento model z legendární kolekce Da Vinci nenabízí pohled na práci mechanického strojku sklíčkem v dýnku pouzdra – víčko hodinek je totiž ozdobené gravírovaným „květem života“, což je proslulý geometrický obrazec, který se objevuje už na starověkých sakrálních stavbách a předmětech, jeho matematickou analýzou se zabýval i Leonardo Da Vinci (!) a je mu často přikládán až mystický a esoterický význam.Design modelu vychází z klasických vzorů a také tradičního vzhledu časomír z Schaffhausenu.       

Mille Miglia 2017 Race Edition
Mille Miglia 2017 Race EditionMille Miglia 2017 Race Edition Kolekce Mille Miglia, která byla od roku 1988 sportovní ikonou značky Chopard, byla v roce 2015 přetvořena do podoby nové kolekce Mille Miglia GTS (Grand Turismo Sport). Hodinky Mille Miglia 2017 Race Edition předou melodii danou vysoce přesným „motorovým“ chronometrem, který je certifikován COSC. Mechanický samonatahovací strojek s frekvencí 28 800 kmitů za hodinu pohání funkce hodin a minut, stopky, tachymetr a ukazatel data a zajišťuje 48hodinovou autonomii. Klasické detaily nové kolekce Mille Miglia 2017 Race Edition vytvářejí jedinečný charakter těchto elegantních „all-road“ hodinek se skvělým výkonem. Tyto sportovní hodinky, vyrobené z oceli v limitované sérii čítající 1 000 kusů, jsou vodotěsné do 100 metrů a pyšní se pouzdrem o průměru 44 mm doplněným tradičně tvarovanými tlačítky inspirovanými automobilovými motory, velkou vroubkovanou korunkou připomínající uzávěr palivové nádrže a lunetou a hliníkovou vložkou, na níž je tachymetrická stupnice.  Ta je pro jezdce užitečným pomocníkem při měření průměrné rychlosti, která při vytrvalostním závodění představuje rozhodující faktor. Nepostradatelným atributem hodinek určených k závodění je jejich čitelnost a do stříbrna tónovaný číselník tohoto modelu se strojovými rytinami oživují široké hůlkové ručky a hodinové indexy natřené materiálem Superluminova, který zajistí dokonalou čitelnost za všech okolností. Tradiční motiv strojových rytin spočívající v překrývajících se kolečkách spolu s jednotlivými ukazateli evokuje klasickou palubní desku vozidla, jejíž půvab zdůrazňují kontrastní jasně červené akcenty loga Mille Miglia, středové vteřinové ručičky s plynulým chodem a ručičky stopek.        


Mille Miglia 2017 Race Edition
Námořnický tourbillon
Námořnický tourbillonModel Marine Grand Deck Tourbillon značky Ulysse Nardin vyrobený v 18 kusech s pouzdrem z bílého zlata vzbudil v roce 2016 značnou pozornost. Jeho originální číselník připomínal palubu jachty a obsahoval originální technické řešení pohonu retrográdní minutové ručky. Letošní novinkou je totožný model s pouzdrem z růžového zlata, rovněž vyrobený v počtu 18 kusů. Jako paluba jachty je číselník vyrobený z tmavě hnědého dubu, jehož barva dává vyniknout prvkům číselníku z růžového zlata. Retrográdní minutovou ručkou pohybuje super pevné nanovlákno, které se navíjí nebo odvíjí z „palubních“ navijáků, zatímco se aktuální hodina objevuje ve velké otvoru v horní části číselníku. Její seřizování se děje pomocí tlačítka učísla dva. Přesnost strojku je regulována 60sekundovým tourbillonem viditelným u čísla šest. Strojek, kalibr UN-630, je na ruční nátah. Pouzdro z růžového zlata má průměr 44 milimetrů a jeho boky jsou rýhované. Vodotěsné je do hloubky sto metrů. Kožený řemínek má překlápěcí sponu

Další stránky: 1 2 3 4 5 6