Chopard IWC TAG Heuer Roger Dubuis Omega PIAGET Harry Winston Panerai
Aktuálně
Oslava čtvrtstoletí Master Control
Oslava čtvrtstoletí Master ControlPřed 25 lety vznikla v dílnách firmy Jaeger-LeCoultre řada Master Control, která spojuje klasickou estetiku a nejnovější technologie. Výroční kolekce zahrnuje tři modely, Master Kontrol Date, Master Chronograph a Master Geographic. Všechny vycházejí z klasické předlohy, pohánějí je automatické strojky a objevuje se na nich modrá barva – na skeletových ručkách, modrá je i sekundová ručka a modře jsou na stříbrném číselníku zdůrazněny obsažené komplikace. Se vší úctou k renomované značce a jejím modelům se zdá nejzajímavější právě poslední z jmenovaných. V průzoru ve spodní části číselníku je indikátor 24 světových metropolí, jejichž aktuální čas se zobrazí na přilehlém malém číselníku. O tom, zda je ve zvolené lokalitě den či noc, informuje malý ukazatel na jeho levé straně v režimu 24hodinového cyklu. Ocelové pouzdro má průměr 39 milimetrů a výšku 11,7 milimetru, je vodotěsné do hloubky 50 metrů. Automatický strojek, kalibr 939B/1 s třiačtyřicetihodinovou rezervou nátahu je viditelný přes spodní safírové sklíčko. Modrý krokodýlí řemínek má ocelovou sponu

Věčný kalendář z Glashütte
Věčný kalendář z GlashütteFirma Glashütte Original uvedla na trh model Senator Excellence Perpetual Calendar s nejvíce oceňovanou komplikací, totiž věčným kalendářem, který bude zobrazovat aktuální časové údaje včetně data, typu Panorama Date, dne v týdnu a cyklus přestupného roku až do roku 2100 i ukazatele měsíčních fází. Umožňuje to firemní automatický kalibr 36 se čtyřdenní rezervou chodu. To vše je „zabaleno“ ve velmi současném stylu, nadčasovém designu. Zajímavé je, že ručka ukazatel čtyřletého cyklu přestupného roku, umístěného u čísla 12, se pohybuje proti směru hodinových ruček. K dispozici je model s ocelovým nebo zlatým pouzdrem. Jeho průměr činí 42 milimetrů a je vodotěsné do hloubky 50 metrů.

BULGARI SERPENTI TUBOGAS
BULGARI SERPENTI TUBOGASModely z řady Serpenti Tubogas překvapí díky novým materiálům a odstínu ciferníku. Za povšimnutí jistě stojí model z oceli, který se pětkrát, nenápadně jako had, ovíjí okolo zápěstí. To vše bylo k vidění na přehlídce pořádané ku příležitosti uvedeni kolekce Serpentin na trh.

Bovet slaví 195. výročí
Bovet slaví 195. výročíVýznamné výročí oslavila značka Bovet představením neméně významného modelu. Je to model Virtuoso VIII 10-Day Flying Tourbillon Big Date. Architektura modelu je odvozena od klasických kapesních hodin. Přesnost chodu zajišťuje volný tourbillon spojený se sekundovou ručkou. Jeho klec je z lehkého titanu. Orientaci v čase poskytuje velký ukazatel data. Jak z názvu vyplývá, kalibr 17BM03-GD na ruční nátah disponuje desetidenní rezervou chodu i přesto, že se energie nátahu ukrývá pouze v jednom pérovníku. Ukazatel této funkce je v levé části číselníku. Za povšimnutí stojí i bohatě zdobené můstky a základová deska. Číselník je částečně skeletovaný, v horní části zdobený aventurinem. Pouzdro Fleurier má průměr 44 milimetrů a výšku 13,45 milimetru. Ve variantě z červeného zlata váží 57,60 gramu, z bílého zlata 60,30 gramu. Na zvláštní přání je možné mít pouzdro i z platiny. Obě zlaté varianty byly vyrobeny v počtu po 39 kusech. Za povšimnutí stojí fakt, že pouzdro je v ose čísla 12 a šest skloněno, čímž vynikne pohled na číselník. V horní části, u čísla 12, je široké 9,40 milimetru a u čísla šest sedm milimetrů.

Jaeger-LeCoultre a Damien Chazelle na Oscarech
Jaeger-LeCoultre a Damien Chazelle na  OscarechJeden z oceněných filmů na letošnch Oscarech byl  také  «La La Land » .Obdržel celkem sedm sošek a  jeho režisér   Damien Chazelle získal cenu za režii.  Úspěch nenechal chladnými  manažery  tradiční hodinářské značky Jaeger-LeCoultre a ke zmíněným cenám přidala  nejnovější model ze své dílny Master Grande Ultra Thin Small Second. V růžovém zlatě.

Damien Chazelle win Best Director Oscar wearing Jaeger-LeCoultre Master UTDamien Chazelle with Jaeger-LeCoultre Master Grande UT and Olivia Hamilton

B.zero1 DESIGN LEGEND
B.zero1 DESIGN LEGENDZaha Hadid začala psát novou kapitolu ikonické linie B.zero1. Kolekce reprezentující její nezaměnitelný styl nese název B.zero1 Design Legend a momentálně se skládá ze tří prstenů a náhrdelníku. Šperkařský dům Bulgari opět spojil síly s jednou z nejznámějších architektek naší doby, čímž projevil vrcholné uznání tvůrčím schopnostem a modernímu designu.

B.zero1 je symbolem sebevědomí a moci, je silným vyjádřením charakteristických rysů osobnosti těch, kteří vědí, jakou cestou se chtějí v životě ubírat. Tak, jako Bulgari změnilo pohled na pojetí klasických šperků, se Zaha Hadid vymanila z představ tradiční architektury. Tento průkopnický přístup kombinující nesourodé barevné kombinace a neobvyklé materiály – jako jsou keramika nebo mramor –, jenž propůjčuje šperkům velmi odvážné proporce, je charakteristický pro značku Bulgari již několik desetiletí. B.zero1 Design Legend proto perfektně zapadá do kreativní vize šperkařského domu, neboť cílem této kolekce není jít s proudem, ale odlišit se.

Společnost Bulgari je známá svým inovativním přístupem k designu a se Zahou Hadid sdílí její touhu prolomit hranice běžného vnímání. Během 50. let, kdy byly hlavním námětem šperků diamanty, začala značka pocházející z Říma zdobit svá umělecká díla vzácnými kameny, čímž zazářil její nezaměnitelný styl šperků s barevnými kameny. V 70. letech, v době velkých společenských změn, posunulo Bulgari hranice své tvořivosti ještě o kus dál a začalo používat nové motivy a materiály, jako jsou antické mince, ocel a hedvábí. Touhu po inovaci Bulgari vyjadřuje také novými technikami zpracování. Jednou z nejrozpoznatelnějších a nejúspěšnějších je technika Tubogas, díky níž již od 60. let vznikají flexibilní náramky a je zároveň ochrannou známkou značky Bulgari. Logickým vyústěním byl rok 1999, kdy se zrodila kolekce B.zero1.

ZMĚNA VE VEDENÍ SPOLEČNOSTI ZENITH
ZMĚNA VE VEDENÍ SPOLEČNOSTI ZENITHPan Aldo Magada odchází a pozici generálního ředitele a prezidenta společnosti Zenith přebírá pan Jean-Claude Biver, prezident divize hodinky skupiny LVMH

 „Rád bych Vás informoval o odchodu pana Aldo Magady z pozice generálního ředitele a prezidenta společnosti Zenith. Toto rozhodnutí bylo přijato na základě vzájemné dohody a rád bych panu Magadovi vyjádřil srdečné poděkování za jeho práci a přeji mu hodně úspěchů na jeho další profesní dráze. Sám se chci více zapojit a vytvořit větší synergie mezi třemi značkami naší skupiny. Budu spolupracovat s našimi týmy, abychom značce dodali lesk, který si zaslouží.“, uvedl  Jean-Claude Biver  sám sebe do funkce.
Věřme, že změna povede k zamýšleným výsledkům a nový CEO na postu vydrží déle než sesazený Aldo Magdy.

Kompletní kalendář Vacheron Constantin
Kompletní kalendář Vacheron ConstantinKolekci Harmony značky Vacheron Constantin doplnil nový model Harmony Komplete Calendar vybavený věčným kalendářem. Kalendářní údaje, tedy den, měsíc a datum, zdůrazňuje vínově červená barva, v případě označení data ručka zakončená srpkem, indikující příslušné datum na vnějším obvodu číselníku. Nechybí ani ukazatel fází Měsíce se stupnicí lunárního měsíce.

Ukazatel je natolik přesný, že je zapotřebí ho aktualizovat jen jednou za       122 let. V pouzdru je firemní automatický kalibr 2460QC skládající se z 308 součástek a disponující 40hodinovou rezervou chodu. Pouzdro je z růžového zlata a má rozměry 40 x 49,3 milimetru a výšku 11 milimetrů. Je vodotěsné do hloubky 30 metrů. Na bílém číselníku jsou výrazné arabské číslice a „staromódní“ minutová škála. Tmavohnědý řemínek je s kůže mississippského aligátora a materiál jeho spony odpovídá materiálu pouzdra. (am)

Glashütte Original - model z „německé“ Ženevy
Glashütte Original - model z „německé“ ŽenevyKrušnohorské městečko Glashütte posílá do světa hodinářské značky, které mohou směle konkurovat švýcarským a některé z tamních značek se už dokonce staly součástí švýcarských hodinářských skupin jako například Swatch Group. Zatím samostatnou tamní značkou je značka Moritz Grossmann s hodinkami vyznačujícími se typickým strohým německým designem.

Novinkou značky Moritz Grossmann je modelová řada ATUM, z níž pochází i model ATUM Power Reserve vyzbrojený kalibrem 100.2. Jeho číselníku dominuje lineární ukazatel rezervy nátahu, jehož bílý segment udává zbývající energii strojku. Celkem ji při plném nátahu strojek absorbuje na 42 hodin. Tlačítkem pod korunkou na boku pouzdra se zastavuje a spouští chod strojku při seřizování času. Pouzdro o průměru 41 milimetrů a výšce 11,65 milimetru je ze zlata (růžového nebo bílého), číselník je ze stříbra a indexy a ručky opět ze zlata. (am)

 

Blancpain v druhé časové zóně
Blancpain v druhé časové zóněŘadu Vileret značky Blancpain nedávno rozšířil model Quantieme Annual GMT v ocelovém pouzdru, jehož bílý číselník kontrastuje s černým řemínkem. Model představuje dokonalý soulad mezi současností a klasikou. Hlavním rysem této novinky je možnost sledování času ve druhé časové zóně, a to na malém číselníku u čísla osm.

Ovšem jeho největší komplikací a výhodou je roční kalendář. Nabízí orientaci v čase, udává den, datum a měsíc, a to ve třech otvorech číselníku na pravé straně. Úpravu data je nutné provést jen jednou do roka, a to na konci února. Jinak mechanismus sám „rozeznává“ mezi měsíci se 30 a 31 dny a nastaví aktuální datum a měsíc. Jediná změna data se provádí dvěma tlačítky ukrytými pod úchytkami řemínku, které tak nenarušují obrys pouzdra jako klasická tlačítka, takže není zapotřebí speciálního jehlového nástroje. Datum a čas v druhé časové zóně se mění pohybem korunky. Všechny uvedené funkce pohání automatický kalibr 6054F s rezervou nátahu na 72 hodin. Strojek je složený s 367 součástek. Pouzdro má průměr 40 milimetrů a výšku 11,04 milimetru. (am)

 

Další stránky: 1 2 3 4 5 6